Kůň běží s plícemi, setrvává srdcem a vyhrává charakterem...

Dostihová stáj

Informace o stáji

Firma Přikryl s.r.o. se věnuje podpoře dostihového sportu již více než 15 let, za tuto dobu prošla naší stájí již pěkná řádka vítězných koní.

Začínali jsme v roce 2001, s koněm REGITA, otec Karloff (GER), matka Richelli (POL) v tréninku u pana Josefa Váni, osminásobného vítěze Velké Pardubické Steeplechase. Regita z 6 startů získala dvě 3. místa a třikrát se umístila na 5. místě. Sezóny 2005-2007 v barvách závodil RED’N CLASSY (otec Secret’n Classy (CAN), matka Richelli (POL), který získal jedno vítězství, pět 2. míst a sedmkrát se umístil mezi 3. a 5. místem. Podporovali jsme také úspěšného koně REDAKTOR, otec Cumbrales (IRE), matka Richelli (POL), který z 45 startů získal 9 vítězství a 22 umístění. Mezi další velmi úspěšné momenty naší stáje lze považovat sezónu 2009 s spojenou kariérou RHAPSODY IN BLUE otec Mill Pond (FR), matka Reálka (IRE), která hned svým prvním startem dokázala svou výjimečnost, když vyhrála jistě o 7 délek. Z 3 startů získala 2 vítězství a jedno 2. místo.

Vůbec největším úspěchem naší stáje je však vítězství bělky MERLYP, otec Fairlipy (IRE), matka Monsoucis (GER) v roce 2012 v českém OAKS, rovina Listed pro 3leté klisny.

Trenérem koní stáje Přikryl s.r.o. je již po mnoho let pan Filip Neuberg, čtyřnásobný šampión trenérů na rovině a trenér vítězů derby z 2003, 2006 a 2010. Téměř stálým jezdcem našich koní byl před svým odchodem do španělského angažmá pětinásobný šampión jezdců na rovině, rekordman, žokej Václav Janáček. Sezóny 2008, 2009 se často objevovala v sedle i amatérská jezdkyně Kateřina Přikrylová. V následujících sezónách pak byl naším stájovým jezdcem žokej Milan Zatloukal

V současné době máme v tréninkovém středisku Pavlín Dvůr čtyři koně, třílletého NOGARA z českého chovu, dva koně přivezené z Francie, čtyřletého SO THEY SAY , tříletého GRIGRI DE LANCRAY a čtyřletou hnědku WLASTINU.